Exkurze do Prahy pohledem žáků

  • V prosinci se uskutečnily 2 výlety do hlavního města Prahy. V prvním výletu jela 6.B a 7.A do nové budovy národního muzea na program Keltové a v druhém výletu jela 6.B a 6.A do pedagogického muzea na program Malý písař. Největší zábava byla v autobuse. Tak nás to tam bavilo, že ta dvouhodinová (možná dvou a půl hodinová) cesta utekla jako nic. Samozřejmě že nás bavily i muzea. Pokud to mám porovnat, tak bylo lepší to s Kelty. Tam jsme se totiž dozvěděli spoustu nových věcí o Keltech, a protože nám program muzea seděl do plánu výuky, tak jsme tímto výletem ušetřili 2 vyučovací hodiny! V pedagogickém muzeu jsme si zase něco napsali starověkým brkem, nebo nám tam ukázali druhy písma, které se na tomto území dříve používaly. Takže závěr: Oba dva výlety byly super!!!
  • Já se svými spolužáky jsme jeli do Prahy. V Praze jsme byli dvakrát, jednou v Národním muzeu a po druhé v muzeu Jana Ámose Komenského. V tom Národním muzeu to bylo super, hlavně se postavilo nové a strašně krásné, měli jsme exkurzi o KELTECH, bylo to velice zajímavé, mně se to moc líbilo.  Potom bohužel exkurze skončila a samozřejmě jsme šli do McDonaldu, jak jinak, co je lepší než jídlo? 🙂 Když jsme dojedli, šli jsme do paláce knih LUXOR, no knihy docela nuda, ale zase tam byly eskalátory, takže jsme se vyřádili. Tak teď k tomu druhému muzeu, tedy muzeum Jana Ámose Komenského, v tom už jsme byli v páté třídě, ale to nevadí, ráda jsem ho znovu viděla. Měli jsme tam takový malinký kvíz, no po druhé to sice nebylo úplně stejné, ale všichni jsme si to moc užili.
  • Jako první jsme se sešli u školy a asi 2 hodiny jeli autobusem do Prahy, ještě pár minut přímo k muzeu, ve vedlejším bylo nacpáno. Když jsme dorazili, odložili jsme si oblečení a batoh, prohlédli jsme si prostředí muzea. V muzeu bylo plno věcí k zakoupení, i když byly drahé, třeba i plyšáci. Byla tam i „Restaurace“ s občerstvením, kde si pan učitel koupil polévku. Výstava začala asi půl hodiny po příjezdu, před námi šla ještě jedna třída. Bylo tam opravdu hodně věcí k vidění, třeba i to jak vypadal Keltův „dům“, měli jsme paní průvodkyni. Výstava trvala asi přes hodinu, bylo tam několik bloků. Měli jsme možnost si něco koupit a nasvačit se. Potom jsme šli na chvíli do Mekáče, kde jsme se opět mohli najíst. Navštívili jsme ještě obrovské knihkupectví Luxor, kde bylo samozřejmě víc než jen knihy (dokonce i eskalátory). Ušli jsme „pár“ kroků a už na nás čekal autobus. Zase jsme jeli asi 2 hodiny domů, přibližně kolem páté jsme se vrátili ke škole (brzo jsme vstávali).

Žáci 6.B

(příspěvky byly redakčně upraveny a chyby v nich opraveny 🙂 )

Exkurze do Národního zemědělského muzea v Praze

V úterý 18. prosince 2018 se třídy 8.A a 7.B společně se svými třídními učitelkami a asistenty pedagoga zúčastnily v rámci projektu Paměťové instituce exkurze do Národního zemědělského muzea v Praze. Žáci prošli ve 4 patrech muzea expozice Lesnictví, Rybářství, Zemědělství a Gastronomie. V každé si na závěr vyzkoušeli na interaktivních tabulích testy vědomostí o dané expozici. Nejvíc se jim líbila zahrada na střeše muzea, odkud je krásný výhled na celou Prahu. Návštěva splnila svůj cíl – získat nové informace, zorientovat se v dané problematice a seznámit se s historií a osobnostmi daného oboru.

Mgr. S. Jozefyová

Výlet do Prahy

18. prosince 2018 vyjeli žáci 3. A a 2. B v rámci programu Paměťové instituce zdarma do Prahy, aby se seznámili s řekou Vltavou. Nejprve v Muzeu Bedřicha Smetany, kde se v krásném prostředí dozvěděli zajímavosti ze skladatelova života. Následně si poslechli skladbu Vltava, zjistili, co vyjadřují její jednotlivé části a všichni společně nakreslili celý tok na dlouhý papír. Potom se žáci přemístili do přístaviště na Kampě a vyhřívanou lodí se po Vltavě projeli. Bylo krásné počasí a výlet se opravdu vydařil.

Výchovný koncert

Ve čtvrtek 20. 12. 2018 se v Lázních III. v Karlových Varech žáci 7.-9. tříd zúčastnili výchovného koncertu s názvem Sólo pro lidský hlas. Nejstarší hudební nástroj – lidský hlas – byl v tomto programu reprezentovaný vokálním kvartetem za doprovodu jazzového tria. Posluchači byli seznámeni s druhy lidských hlasů a nejrůznějšími hudebními styly, zazněla swingová hudba i jazzové úpravy vánočních písní, které nastolily tu pravou předvánoční atmosféru.  Mgr. Denisa Slavíková