Florbal I+II

Florbal dívky

Dívky 1. stupně se dne 15. 11. 2018 zúčastnily okresního kola celorepublikového turnaje ve florbale ČEPS Cup. Školu reprezentovaly především žákyně 4. tříd a jedna žákyně 5. třídy. Turnaj proběhl v Hale míčových sportů v Karlových Varech. Naše ve florbale nezkušené družstvo hrálo celkem 5 zápasů, z toho 3 vyhrálo a 2 prohrálo. Nakonec skončilo na 9.-16. místě z celkem 20 týmů, když neprošlo přes osmifinále.

Florbal III

Okrskové kolo a okresní finále

Ve středu 21. 11. 2018 pořádala naše škola okrskové kolo ve florbale mladších žáků 6. a 7. tříd v kategorii chlapců a dívek. Ve vyrovnaných bojích uspěla obě naše družstva a vybojovala postup do okresního finále v Karlových Varech.

Na hřišti v Hale míčových sportů u hokejové arény jsme se 28. 11. 2018 pokusili o zázrak v podobě postupu do krajského finále s možností vybojovat právo na účast v kvalifikaci o celorepublikový vrchol. Nutno kriticky přiznat, že šance byla malinká a hned v prvních zápasech vzala za své. Naši reprezentanti bojovali jako lvi, holky se praly jako lvice, ale na početnější smečky soupeřů to nestačilo. Přesto čtvrtá místa, těsně pod stupni vítězů, znamenají, že ZŠ Nová Role v konkurenci zhruba 30 škol okresu Karlovy Vary má ve florbalu vynikající výsledky.

Sportovní soutěže AŠSK

STOLNÍ TENIS

Okresní a krajské finále

Trio reprezentantů Základní školy Nová Role dosáhlo historického úspěchu. Naše základka je třetí nejúspěšnější školou v celém Karlovarském kraji ve stolním tenise.

Dominik Svoboda, Lukáš Tomas a Peter Lieskovan bravurně zvládli dne 9. 11. 2018 okresní finále v tělocvičně ZŠ Konečná Karlovy Vary. Kvalifikační skupinu s převahou vyhráli, semifinálem bez potíží propluli a ve finále si smlsli na domácím týmu. Obhajobou loňského vítězství si zajistili postup do krajského finále.

Dne 14. 11. 2018 se tři pingpongoví mušketýři vydali do Chebu, kde se v tělocvičně gymnázia střetlo 6 nejlepších školních družstev Karlovarského kraje. V základní skupině jsme jasně vyhráli nad 2. ZŠ Cheb, ale druhé utkání se ukázalo jako klíčové pro celkový vývoj turnaje. V epické bitvě jsme podlehli ZŠ Lomnice a v semifinále nás tak čekal vítěz druhé skupiny, favorit největší, 2. ZŠ Chodov. Všechny zápasy měly vyrovnaný průběh, bohužel vždy se smolnou koncovkou pro nás. Po těsných porážkách jsme se dostali do boje o 3. místo s Gymnáziem Cheb. Toto klání jsme bravurně ovládli a bronzovou příčkou získali výše jmenovaní pro ZŠ Nová Role historicky nejlepší umístění ve sportovních soutěžích starších žáků 8. a 9. tříd.

Testování Scio

TESTOVÁNÍ SCIO

V listopadu se naše škola zapojila do Národního testování SCIO 9. třídy. Žáci prošli testy z ČJ, Mat, Aj a OSP (obecné studijní předpoklady). Celorepublikové srovnávací testování slouží pro získání kvalitní a nestranné zpětné vazby, nabízí jiný pohled, jinak položené otázky a také dobrou přípravu na přijímací zkoušky na střední školy. Výsledky testů doplňují informace z dotazníku pro ředitele, učitele a žáky. Škola následně získá podrobné výstupy o žácích, ti získávají podrobnou zprávu včetně náhledu svého vyřešeného testu.

Mgr. Denisa Slavíková

Sázení stromu svobody

SÁZENÍ STROMU SVOBODY A OCENĚNÍ AKCE NA CELOSTÁTNÍ ÚROVNI

21. 10. 2018 jsme s žáky 3. A upravili okolí kostela, natřeli jsme lavičky a vstupní bránu a přichystali vše na sázení lípy, kterou jsme vysoutěžili v rámci projektu Stromy svobody zasazené ke 100 letům vzniku Československa. Z akce jsme natočili video, které v republice zvítězilo. Získali jsme krásnou cenu – výlet pro celou třídu do Dinoparku v Plzni.

5.A a 5.B v Náprstkově muzeu

5.A a 5.B v Náprstkově muzeu v Praze

Na podzim jela naše třída 5.A společně s 5.B v rámci projektu Paměťové instituce do Náprstkova muzea. Po příjezdu do Prahy jsme se s druhou třídou rozdělili a my jsme se šli projít na Kampu a na Karlův most. Potom jsme se již vydali do Náprstkova muzea, kde jsme střídali 5.B a kde pro nás byla připravena přednáška o Austrálii a Oceánii. V muzeu je vystaveno přes 6000 předmětů, např. zbraně ze žraločích zubů, helma z ježíka, brnění z býka. Některé jsme si mohli i osahat a také jsme se všichni pokusili vykřesat jiskru. Po zajímavé výstavě jsme si šli projít podzimní Prahou. Viděli jsme Národní divadlo, památník 17. listopadu na Národní třídě, na Václavském náměstí jsme se sešli pod sochou sv. Václava s druhou třídou a na Staroměstském náměstí jsme si počkali na odbíjení orloje. Pak už nás čekalo metro a cesta dvoupatrovým autobusem domů. Prožili jsme hezký den a zase něco nového zažili.

Bára, Emma, Lenka, Monika z 5.A

Projekt ke 100. výročí Československa

Oslavy 100. výročí vzniku republiky

9. listopadu proběhla na druhém stupni ZŠ Nová Role oslava výročí vzniku Československa. Žáci se pod vedením učitelů seznámili s některými oblastmi života v Československu. Pokusili se uvařit podle receptur první republiky, seznámili se s několika významnými osobnostmi, objeviteli a vědci. Zjistili, kolik významných sportovců měla naše republika v průběhu století, jaká móda se nosila za první republiky, kdo byli všichni naši prezidenti atd.

V průběhu dne všechny třídy navštívily velmi povedenou výstavu v knihovně Nová Role 100. výročí vzniku Československa. Měli možnost se porozhlédnout po Nové Roli prostřednictvím dobových fotografií, některých dokumentů a uvědomit si tak, jakou složitou cestou prošlo město v průběhu 100 let.