Spaní ve škole

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se konala již tradiční akce „spaní ve škole“, které se účastnila třída 6. B. Společně jsme hráli různé hry, mlsali, povídali si a bylo nám spolu dobře. Zároveň chceme poděkovat i žákům 9. A, kteří nám připravili stezku odvahy. Nejprve to vypadalo, že se nikdo neodváží ji zdolat, nakonec všichni překonali strach a došli si pro sladkou odměnu.

Nakonec jsme si pustili film „Řada nešťastných příhod“, pohodlně se uvelebili ve svých spacácích a některým z nás se dokonce podařilo i usnout. Ovšem my dospělí jsme se shodli na tom, že se slovem „spaní“ má tato akce pramálo společného… Důležité ovšem je, že jsme spolu strávili pěkný čas a doufáme, že zase bude nějaké „příště“.

Úspěch ve stolním tenise

Tři žáci naší školy se 9. 11. zúčastnili okresních kola ve stolním tenise v rámci sportovních turnajů Asociace školních sportovních klubů. Turnaj probíhal na ZŠ Konečná Karlovy Vary a své zástupce do něj vyslaly kromě nás čtyři karlovarské školy. Náš tým ve složení Lukáš Tomas, Dominik Svoboda a Peter Lieskovan odehrál celkem 4 zápasy s jednotlivými školami. Každý zápas se hrál do 4 vítězných bodů, přičemž k vybojování každého bodu bylo potřeba porazit soupeře v utkání na dva vítězné sety. V případě skóre 3:3 rozhodovala čtyřhra. Naši borci vyhráli všechna čtyři utkání (4:3, 4:1, 4:2, 4:3) a postoupili z 1. místa do krajského kola. To proběhlo 14. 11. v tělocvičně Gymnázia Cheb. V něm už si nevedli tak dobře a skončili celkově 5. ze 6 týmů, když vyhráli jedno utkání ze 4. Každopádně vystoupení našeho družstva bylo velkým úspěchem a vítězství v okresním kole je prvním vítězstvím podobného druhu po mnoha letech.

Video z několika utkání

Vzhůru za vzděláním i mimo školu

Naše škola je jako jediná v Karlovarském kraji a jedna ze 72 škol z celého Česka zapojena do projektu Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol. Díky tomu jsme z MŠMT obdrželi dotaci, z níž financujeme exkurze do mnoha vybraných muzeí a některých jiných kulturních institucí po celé republice. Naši žáci již vyjeli do Terezína a Národopisného muzea a chystáme se do Národního technického muzea a některých poboček Národního muzea.

Kontrola nedoplatků za družinu!


Neuhrazený poplatek za školní družinu

Po provedení kontroly úhrad poplatků za školní družinu bylo zjištěno, že někteří zákonní zástupci k dnešnímu dni neuhradili poplatek 120,- Kč za měsíce září a říjen 2017.

Žádáme o úhradu poplatků za školní družinu na účet školy č.ú. 78-2495370247/0100, VS rodné číslo Vašeho dítěte a do zprávy pro příjemce zadejte jméno a příjmení Vašeho dítěte.

S pozdravem

 

Dana Teuchertová

vychovatelka ŠD