Dreierpack 2017

Od pondělí 15. května do čtvrtka 18. května 2017 probíhal v kempu Betlém u Teplé již 3. ročník projektu „Dreierpack“. Zúčastnili se ho žáci čtyř škol, z toho dvou německých. Za každou školu přijelo 10 žáků ze 4. a 7. tříd a dvě učitelky (jeden učitel). Hlavní myšlenkou projektu je udržovat a prohlubovat vzájemnou spolupráci, naučit děti komunikovat cizími jazyky a umožnit jim najít si nové kamarády. Žáci podnikli několik výletů a exkurzí, zahráli si různé hry a užili si spoustu legrace. Letos byla pořadatelem ZŠ Toužim, příští rok budeme akci pořádat my.

Fotogalerie je zde.

McDonald´s Cup

Výběr devíti žáků-fotbalistů ze 4. a 5. třídy reprezentoval v Nejdku na McDonald´s Cupu. Hrála se skupina okresního kola a soupeřem byly týmy ze ZŠ Komenského (KV) a ZŠ Karlovarská (Nejdek). Hrálo se systémem 6+1, 2×15 minut, každý s každým. Naše družstvo nakonec vybojovalo 2. místo, když po porážce od ZŠ Komenského 7:1 vydřelo remízu 1:1 s Nejdkem a o pořadí na 2. a 3. místě rozhodlo o jednu branku lepší skóre. Záchranou se tak stal šťastný gól z utkání s K.Vary, kdy náš gólman překonal skákavým výkopem soupeřova brankáře, který si lehkomyslně vyšel z brány příliš dopředu.

Zuza v zahradách od 1. A

Třída 1. A se zapojila do celostátní soutěže „Zlaté dítě“. Šlo o to, přečíst si jednu z určených knih a libovolným způsobem ji zpracovat. Prvňáčkové po přečtení knihy „Zuza v zahradách“ od Jany Šrámkové malovali, tvořili a sázeli. Vytvořili trailer k této knize, který ocenilo i nakladatelství Labyrint. Náš příspěvek postoupil do užšího finále. První skončila ZŠ z Rovenska, my jsme skončili na úžasném 2. místě v republice. Dostali jsme 3 pěkné knihy, které si budeme společně číst, a audioknihu Bubáček. Úžasný úspěch našich nejmenších!