Návštěva u pana starosty na MěÚ

3.A má celý rok o zábavu postaráno. Do výuky bude integrováno téma Postavíme městečko Třeťáčkov. Děti si „postaví“ své domy, zjistí, jak fungují ve městě různé služby, organizace a samy si něco podobného vyzkouší ve své třídě.
První kroky samozřejmě směřovaly na naší radnici (MěÚ), kde nás pan starosta Luboš Pastor seznámil s náplní práce starosty, rady, zastupitelstva města a úředníků. Děti si prohlédly prostory úřadu, kladly plno otázek a radovaly se z drobných dárečků.
Teď už je čeká zvolit si vlastní radu městečka Třeťáčkov a také svého starostu (nebo starostku). Ve třídě proběhnou volby z přihlášených kandidátů a naše městečko začne fungovat.

Putování s Varybou

Většina žáků 1. stupně vyrazila i v tomto roce na velké putování s Varybou po Karlových Varech. Naše třída 3.A se vydala na cestu 12. 9. 2023. Se skládačkou v ruce jsme putovali od Smetanových sadů přes všechny kolonády, kolem Puppu za panem Bedřichem Smetanou. Úkoly byly zajímavé, nejtěžší bylo spočítat všech 124 sloupů na Mlýnské kolonádě. Bylo krásné počasí, tajenka nám vyšla a ještě jsme si stihli koupit oplatku. Takže výlet se opravdu vydařil.

Školanda 5.A

Již po čtvrté jsme si zařídili školandu na začátek září. Důvod je prostý. Po prázdninách se potřebujeme vypovídat a vytvořit týmy, ve kterých budeme pracovat po celý školní rok.

Letos jsme jeli, stejně jako v loni, do Loučné pod Klínovcem. Agentura Sportcentrum nám nabídla odpolední aktivity v podobě lanového centra, trampolín nebo střelby z luku.  Součástí balíčku byla také výborná strava, dobré ubytování a jako bonus naprosto idylické počasí.

Myslím, že jsme si to všichni náležitě užili a můžeme plni dojmů a kamarádských vztahů  začít pilně pracovat.

PS: Moc děkuji paní vychovatelce Ivetě Maxové, že s námi tu čtvrtou školandu dala.

Za 5.A                                                                                                                        Michaela Smyslová, TU

Minizoo 5.B

Ve středu 6. 9. 2023 se žáci 5.B zúčastnili návštěvy minizoo ve Staré Roli. Cestu do minizoo absolvovali pěšky po cyklostezce z Nové Role do Staré Role, během cesty si zahráli poznávací hry, které cyklostezka nabízí. Po příchodu do minizoo se žáci seznámili se zvířátky, která jsou vyloučena ze smečky nebo odložena u kontejnerů a těm následně nabídla minizoo nový domov. Nejvíce žáky zaujal opičák (Děda Johny), který žije v minizoo již 12 let. Žáci měli možnost si zvířátka pochovat a nakrmit. V minizoo jsme pro zvířátka nechali sušené ovoce, jablíčka a jiné pochutiny, které žáci donesli.
Kristýna Ecklová, 5.B