7.A – Bruslení na zimním stadionu v Ostrově

V úterý 21.2. se vypravili žáci 7.A na bruslení na zimní stadion v Ostrově. Zajistili si brusle, někomu koupili rodiče nové, někdo si půjčil od kamaráda. Všichni jsme se moc těšili. Pojali jsme toto dopoledne jako třídní výlet. Těšíme se, že toto bruslení nebylo poslední, že ještě určitě pojedeme bruslit v březnu a v dubnu.

Masopust

Na 21. února připadlo podle výpočtu masopustní úterý. Poprvé jsme se rozhodli ukázat žákům zvyky, které byly s tímto dnem dříve spojeny, prakticky a přímo v terénu. Vše začalo výrobou masek. Následovalo setkání masek s panem starostou na náměstí v Nové Roli. Ten nám předal klíč od města a dovolil nám, abychom v průvodu prošli městem. Masky byly úžasné, průvod byl veselý a obyvatelé Nové Role nám mávali z oken a tleskali. Nakonec dostali žáci na školní zahradě masopustní koblihy. Ve škole některé třídy pokračovaly v masopustních aktivitách, se svými soutěžemi se přidala i družina. Byl to opravdu vydařený den.

Jak jsme oslavili Valentýna

Svátek zamilovaných jsme si nenechali ujít ani na naší škole. Školní parlament uspořádal valentýnskou akci s názvem „Daruj Valentýnku“. Parlamenťáci nastříhali spoustu papírových srdíček, která si žáci mezi sebou předávali jako valentýnská přání. Na srdíčko mohli napsat různé vzkazy a jména nebo je podle své fantazie nazdobit. Obdarovaný si pak mohl srdíčko připevnit na viditelné místo nebo si ho schovat a nechat jako památku.

Komiks hravě a zajímavě

Jak vznikají komiksy a další zajímavosti o nich se během setkání se spisovatelem a scénáristou Danielem Vydrou dozvěděli žáci 6.A. Na toto zajímavé setkání se vypravili do městské knihovny.

Na začátku jim spisovatel popsal, jak takový komiks vzniká, jaké má časti a jaké příběhy se v něm mohou objevovat. Zmínil také známé komiksy, ze kterých vznikly slavné filmy.
Druhá část byla spíše praktická. Žáci dostali možnost navrhnout zčásti příběh komiksu. Do pracovních listů, ve kterých byly již připravené obrázky, doplňovali texty a svůj komiks poté prezentovali před ostatními.
Svět komiksů žáky velmi bavil a těší se, až si svůj vlastní vytvoří ve škole.

Florbalový turnaj kategorie III. (6.-7. třídy)

Ve středu 1.2. se naše škola zúčastnila turnaje ve florbale. Bylo to okresní kolo, ze kterého jsme mohli postoupit do krajského kola. Tento turnaj se uskutečnil v Karlových Varech Dvory ZŠ 1. máje. Jelo nás tam celkem 6. Na turnaji bylo 10 týmů, takže se rozdělily na 2 skupiny po 5 týmech. Vylosovali nám skupinu, kde byly týmy: ZŠ Karlovy Vary Konečná, ZŠ Karlovy Vary 1. máje, Gymnázium Ostrov a ZŠ Karlovy Vary Dukla. Ze skupin mohly postoupit pouze 2 týmy, které se poté utkaly o to, kdo postoupí do finále a kvalifikuje se do krajského kola. Hned 1. zápas se školou ZŠ Konečná Karlovy Vary jsme prohráli o 6 gólů. Ostatní tři zápasy ve skupině jsme vyhráli a postoupili ze skupiny z 2. místa. Semifinále jsme hráli zápas se ZŠ Karlovy Vary Poštovní, který jsme prohráli. Takže jsme se nekvalifikovali do krajského kola a hráli jsme o 3. místo se ZŠ Karlovy Vary Konečná a prohráli jsme. Na turnaji jsme se umístili čtvrtí. Máme z toho radost, jelikož jsme byli v malém počtu a střídat jsme mohli pouze 1 člověka, navíc jeden hráč se nám zranil, takže většinu zápasů jsme museli odehrát bez střídání. Turnaj se nám celkově líbil a bavil nás.

František Wágner

Divadlo Husovka

Dne 14. února se druháci vypravili do Karlových Varů na divadelní představení O Balynce a třídě nízkých kamarádů. Pohádka byla zaměřená na třídění odpadů, což pro nás nebylo nic nového. Ukázali jsme, že to umíme. Někteří z nás pomohli hercům s tříděním přímo na jevišti. Divadlo bylo zábavné, poučné a ještě jsme si mohli zazpívat. Byl to pěkný zážitek.

Pomocníčci z 2. A

POMOCNÍČCI Z 2. A

Dovolte nám, abychom vám představili naše školní pomocníčky – kamaráda Hychykyryse a kamarádku Žišičiřinku. Sami jsme si je vyrobili a oni nám teď radí, kam napsat tvrdé y a kam měkké i. Máme je moc rádi a každý den se na ně těšíme.

Zasněžené pololetní vysvědčení třídy 9. A

Poslední lednový školní den s předáním vysvědčení jsme si opět vyjeli užít do Krušných hor. Počasí nám přálo – všude bílo, parádní prašan, sem tam i modrá obloha. A na lesní trase Sejfy –

Oldřichov – Pernink jenom my, pohoda, žádný spěch, zimní radovánky, prostě no stress. V cíli, na sáňkařské dráze vedle perninské sjezdovky, přišly na řadu boby, kluzáky a pánů deváťáků oblíbený “satanwagen”. Předávání předposledního vysvědčení na základce doprovázel výhled na Pernink a Plešivec a za výskotu a smíchu i nárazový zimní horský vítr. Poté ještě občerstvení v teple v blízkém bistru a na závěr krátký (leč strmý) výšlap na nádraží.

Spaní ve škole 5. A, B

Žáci 5. A a 5. B uspořádali ze čtvrtka 2. 2.  na pátek 3. 2. 2023 společné spaní ve škole na téma: Cesta do vesmíru. Večerní stopovací hra po budově školy prověřila jejich znalosti o vesmíru. V tělocvičně zase museli  v netradičních soutěžích projevit svou šikovnost, rychlost a vytrvalost. Všichni náročné úkoly zvládli a tak vesmírná mise byla splněna.