Jak jsme oslavili Valentýna

Svátek zamilovaných jsme si nenechali ujít ani na naší škole. Školní parlament uspořádal valentýnskou akci s názvem „Daruj Valentýnku“. Parlamenťáci nastříhali spoustu papírových srdíček, která si žáci mezi sebou předávali jako valentýnská přání. Na srdíčko mohli napsat různé vzkazy a jména nebo je podle své fantazie nazdobit. Obdarovaný si pak mohl srdíčko připevnit na viditelné místo nebo si ho schovat a nechat jako památku.

Komiks hravě a zajímavě

Jak vznikají komiksy a další zajímavosti o nich se během setkání se spisovatelem a scénáristou Danielem Vydrou dozvěděli žáci 6.A. Na toto zajímavé setkání se vypravili do městské knihovny.

Na začátku jim spisovatel popsal, jak takový komiks vzniká, jaké má časti a jaké příběhy se v něm mohou objevovat. Zmínil také známé komiksy, ze kterých vznikly slavné filmy.
Druhá část byla spíše praktická. Žáci dostali možnost navrhnout zčásti příběh komiksu. Do pracovních listů, ve kterých byly již připravené obrázky, doplňovali texty a svůj komiks poté prezentovali před ostatními.
Svět komiksů žáky velmi bavil a těší se, až si svůj vlastní vytvoří ve škole.