Bramboráky voněly v kuchyňce

3.B pilně čte knihu Bramborová Bára, a tak se pustila do smažení bramboráků – jídla dietního a nearomatického… Dílo se společnými silami podařilo a všichni si nacpali bříška a provoněli své oblečení a vlasy nezaměnitelným bramborákovým odérem.

vareni-3b vareni2-3b vareni4-3b

Porcelánová školička

V pátek 2.12. navštívila naše třída 1.B porcelánku Thun, kde jsme měli možnost seznámit se s výrobu hrníčků a talířů od smíchání hmoty až po závěrečné zdobení. Na závěr jsme si také v Porcelánové školičce ozdobili vlastní hrníček. Návštěva se nám moc líbila.

Velké ocenění

V novorolské ZUŠ byly 30. 11. 2016 oceněny necelé dvě stovky nejlepších žáků z Karlovarského kraje. Kraj tím vzdal hold nejúspěšnějším žákům, kteří bodovali v soutěžích za školní rok 2015/2016. Jsme pyšní na to, že mezi oceněnými byl i Oliver Hegenbart z 6. A. Pamětní list, smajlíka a finanční odměnu získal za účast v Ústředním kole Matematického klokana. Blahopřejeme!

Florbal

Ve dnech 23. a 24. listopadu 2016 proběhl na naší škole turnaj ve florbalu v rámci tzv. skupin okresního kola turnajů AŠSK. Zúčastnily se ho týmy z Nejdku a Karlových Varů. Jednalo se o mladší žákyně (kategorie III), starší žákyně (kategorie IV), mladší žáky (III) a starší žáky (IV). Týmy našich žaček sice bojovaly, ale všechny jejich soupeřky nad nimi zvítězily. Mladší žáci jedno utkání vyhráli, jedno remizovali a porážku si odnesli jen z duelu se ZŠ Konečná Karlovy Vary, takže nakonec obsadili 2. místo ze 4 družstev. Starší žáci dosáhli stejných výsledků, ale kvůli horšímu skóre skončili 3. ze 4. Do finále okresního kola postupuje nicméně vždy jen vítězný tým, tudíž ani jedno z našich družstev dále nepostupuje. Ale především hráči ze 7. třídy jsou nadějí pro další turnaje.

florbal-mladsi florbal-starsi