On-line výuka

Vážení rodiče, žáci,
v Bakalářích je zveřejněn rozvrh on-line výuky pro žáky 2. stupně s návodem na připojení k hovoru. Tato výuka (od pondělí 27.4.) bude probíhat paralelně s Google Classroom a bude sloužit k výkladu nové látky a konzultacím žáků.
Mgr. Denisa Slavíková

Google Classroom

PRÁCE V PROSTŘEDÍ CLASSROOM

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že ještě budou školy několik týdnů zavřené, chceme sjednotit ve vyšších třídách (5. – 9. ročník) zadávání úkolů a komunikaci s žáky (v nižších třídách zůstává zadávání úkolů na individuální domluvě pedagogů s rodiči).

Google Classroom (Učebna) je prostředí, které umožňuje hromadné zadávání úkolů, komentovat a označovat případné chyby v zaslaných úkolech, fotografiích, zadávat videa z You Tube a odesílat zpětnou vazbu na žákovské maily. Všichni žáci (i na 1. stupni) mají nově zřízené emailové adresy ve školní doméně. Systém přihlašování budete mít v Komens v Bakalářích. V Bakalářích budou i nadále úkoly zadávány pro Vaší orientaci, bližší pokyny žáci najdou v Classroomu. K rozhodnutí změnit systém práce napomohla též dobrá zkušenost a spokojenost na školách, které již v Classroomu pracují.

Učitelé prošli školením na využití tohoto prostředí, ale je pravděpodobné, že bude třeba vychytat různé obtíže, aby komunikace fungovala bez obtíží. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, komunikujte s učiteli, abychom vše doladili ke vzájemné spokojenosti.

Jak si nastavit Google účet (žákům byl už účet vytvořen – nezakládají si nový, jen se přihlašují poprvé ke školou vytvořenému!): zadat google.com, kliknout na gmail, přihlásit se k účtu, zadat: jmeno.prijmeni@zsnovarole.cz (jana.mala@zsnovarole.cz), mají-li žáci 2 jména, použijí jen první jméno) a heslo zaslané v Komens v Bakalářích. Potom budete vyzváni ke změně hesla. Heslo si navzájem mezi žáky nesdělujte.

Pokud již nějaký Google účet máte, klikněte na „Přidání dalšího účtu“.

Zadejte heslo poslané zprávou do Bakalářů:

Kliknout na Přijmout a zadat vaše nové heslo, které pošlete třídnímu učiteli pro zálohování hesla v případě ztráty.

Pokud vás systém nevyzve hned ke změně hesla, změňte si ho sami kliknutím vpravo nahoře na ikonku, klikněte na „Spravovat účet Google“-„Zabezpečení“-„Heslo“.

Vyberete novou zprávu a odešlete své heslo třídnímu učiteli. Mailové adresy jsou na stránkách školy.

Vstup do Classroomu je možný dvěma způsoby:

1. z gmailu přímo do aplikace

rozkliknout tečky s nabídkou aplikací

a vybrat Classroom (nebo Učebnu)

1. dostanete pozvánku zaslanou na gmailový účet zřízený školou xxx@zsnovarole.cz

Klikněte na zapsat se

Klikněte, že souhlasíte se zapsáním do kurzu a zvolte Jsem student

Klikněte na úkol:

Vypracujte zadaný úkol a odešlete:

doplňte v dokumentech a odešlete

Učitel opraví chyby a může úkol vrátit k dopracování.

Komentář učitele:

Opravte úkol.

Po opravě úkol znovu odešlete:

Celý návod ke stažení zde: Návod Classroom web – doc.

Zde video na youtube s návodem: