Paměť a efektivní učení

V rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu 1 v Karlovarském kraji“ a pilotáže motivačního systému mají během měsíce září a října 8. a 9. třídy možnost zúčastnit se semináře Paměť a efektivní učení vedené přímo v naší škole lektorem Ing. A. Procházkou. Během seminářů se žáci měli možnost seznámit s moderními poznatky o mozku a paměti, žáci i učitelé byli seznámeni s metodami a formami, jak mohou sami podporovat rozvoj efektivního učení. Všichni žáci si provedli test na typologii učebního stylu, vyzkoušeli si různé paměťové techniky, dozvěděli se, jak na efektivní poznámky pro snadnější učení či jak využívat myšlenkové mapy. Na závěr každého semináře proběhl dotazník zpětné vazby.

Mgr. Denisa Slavíková

5.A v Muzeu voskových figurín

Turistický výlet a návštěva Muzea voskových figurín v Karlových Varech

Začátek školního roku si třída 5. A oživila turistickou procházkou Lázeňskými lesy Karlovy Vary a návštěvou Muzea voskových figurín v kostele sv. Lukáše v Karlových Varech.

Cesta lesem pěkně ubíhala. Žáci si ve skupinách plnili přírodovědný test, hledali přírodniny a pozorovali lesní zvířata. Pojmenovali stromy, plody i odkvetlé rostliny. V oboře viděli nejen divoká prasata, ale i jeleny a daňky.

V muzeu voskových figurín si prohlédli významné osobnosti světa a sebe v pokřivených zrcadlech.

Ke své spokojenosti zakončili výlet občerstvením v McDonaldu. Zářijové slunečné počasí přispělo ke spokojeni všech zúčastněných.

Třídní učitelka Miroslava Voláková

Varyba 2.A

Žáci 2.A se vydali na Velké putování velryby Varyby Karlovými Vary.

Varyba 5. B

Turistická vycházka „VARYBA“ a muzeum voskových figurín – 10. 9. 2019 (V.B)

Na turistickou VARYBU se děti každoročně moc těší. My jsme si ji přesunuli tentokrát až na září. Vyšlo nám příjemné počasí, bez horkého slunce a deště. Putování začalo u hotelu Richmond. Hledali jsme dle plánku sochy významných světových osobností, které kdysi navštívily Karlovy Vary, altánky s léčivými prameny a dokonce lavičku Václava Havla. Poučná trasa vedla městem až k Lázním V., kde jsme si na základě vyluštěných tajenek a vyplněného hesla mohli vyzvednout pěknou odměnu. Zbyl čas i na nákup karlovarských oplatek a návštěvu oblíbené pekárny a cukrárny.

Jana Jelínková