Projekt ke 100. výročí Československa

Oslavy 100. výročí vzniku republiky

9. listopadu proběhla na druhém stupni ZŠ Nová Role oslava výročí vzniku Československa. Žáci se pod vedením učitelů seznámili s některými oblastmi života v Československu. Pokusili se uvařit podle receptur první republiky, seznámili se s několika významnými osobnostmi, objeviteli a vědci. Zjistili, kolik významných sportovců měla naše republika v průběhu století, jaká móda se nosila za první republiky, kdo byli všichni naši prezidenti atd.

V průběhu dne všechny třídy navštívily velmi povedenou výstavu v knihovně Nová Role 100. výročí vzniku Československa. Měli možnost se porozhlédnout po Nové Roli prostřednictvím dobových fotografií, některých dokumentů a uvědomit si tak, jakou složitou cestou prošlo město v průběhu 100 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.