5.A a 5.B v Náprstkově muzeu

5.A a 5.B v Náprstkově muzeu v Praze

Na podzim jela naše třída 5.A společně s 5.B v rámci projektu Paměťové instituce do Náprstkova muzea. Po příjezdu do Prahy jsme se s druhou třídou rozdělili a my jsme se šli projít na Kampu a na Karlův most. Potom jsme se již vydali do Náprstkova muzea, kde jsme střídali 5.B a kde pro nás byla připravena přednáška o Austrálii a Oceánii. V muzeu je vystaveno přes 6000 předmětů, např. zbraně ze žraločích zubů, helma z ježíka, brnění z býka. Některé jsme si mohli i osahat a také jsme se všichni pokusili vykřesat jiskru. Po zajímavé výstavě jsme si šli projít podzimní Prahou. Viděli jsme Národní divadlo, památník 17. listopadu na Národní třídě, na Václavském náměstí jsme se sešli pod sochou sv. Václava s druhou třídou a na Staroměstském náměstí jsme si počkali na odbíjení orloje. Pak už nás čekalo metro a cesta dvoupatrovým autobusem domů. Prožili jsme hezký den a zase něco nového zažili.

Bára, Emma, Lenka, Monika z 5.A

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.