Olympijský víceboj

Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice.

Olympijský odznak, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků.

I naše škola se již několik let účastní testování dětí v různých disciplínách. Letos jsme se však poprvé zúčastnili tohoto testování formou souboje týmů / 4 kluci a 4 dívky roč. nar. 2014-2009/ a jednotlivců , který se konal 29.2. v hale Míčových sportů v Karlových Varech.

Trojskok z místa , hod 2kg medicimbalem, sedy lehy za 2 minuty a přeskoky přes švihadlo  po dobu 2 minut / vpřed, vzad, vajíčko, běh / to byly disciplíny , ve kterých soutěžilo 190 dětí karlovarských a ostrovských základních škol. Naši reprezentanti Dominik a Monika Botkovi

z 8.A, Tereza Špatenková ze 7.A, Kamil Belbl, Dominik Polidar a Ricchi Borek ze 6.A a

1. stupeň reprezentovaly dvě dívky Viktorka Horečná a Viki Dlabová z 5.A.

Jako nováčci soutěže jsme si vedli dobře, z 16 týmů jsme obsadili 12. místo . Solidních výsledků dosáhla Monika Botková , která v individuální soutěži skončila v konkurenci 16 ti dívek na 4. místě. Na konci soutěžení proběhl olympijský kvíz 11 ti otázek ,ve kterém překvapivě zvítězil Dominik Botka. Ze sportovního klání si všichni odnáší zlepšení svých osobních rekordů ale také poznatek, že bez tréninku nejsou výsledky. Proto bych vás chtěla vyzvat , hýbejte se , sportujte nebo minimálně skákejte přes švihadlo :-))

Iva Botková