Exkurze 4. A a 4. B do Císařských lázní v Karlových Varech

Komentovaná prohlídka obou okruhů v opravených Císařských lázních v Karlových Varech se nám moc líbila. U vyprávění průvodce jsme si mohli prohlédnout nejluxusnější prostor – Císařskou koupelnu. V minulosti se v ní vynořovaly ze země vany naplněné slatinou, které po koupeli opět mizely v podlaze. V současnosti je prostor koupelny se splachovacím záchodem přístupný pouze k prohlídce. 

Do druhého okruhu jsme dostali všichni na hlavu císařskou korunu a mohli si prohlédnout prostory v celé budově. Přízemní část byla v minulosti rozdělena tak, že v jednom křídle budovy byla čekárna a odpočívárna zvlášť pro dámy a v druhém křídle čekárna a odpočívárna zase pro pány.  

V podzemí a zadní části Císařských lázní je reprezentační sál, kde se v době MFF promítají filmy.

Na stěnách v celé budově jsou obrazy se zajímavými, slavnými a bohatými osobnostmi, které na přelomu 19. a 20. století navštívili Karlovy Vary.

Dozvěděli jsme se plno nových informací, které si budeme moci zopakovat ve škole a doplnit pracovní sešity, které jsme v Císařských lázních dostali. Moc děkujeme.

Žáci 4. A a 4. B

4.B na dopravní výchově ve Světě záchranářů

Po první podzimní části výuky dopravní výchovy ve Světě záchranářů – Centru zdraví a bezpečí jsme se dočkali druhé jarní části. Věděli jsme, že budeme mít možnost v našich 10 letech získat řidičský průkaz cyklisty

„To je přeci snadné, na kole umíme a dopravní značky známe. Oboje jsme přeci procvičovali vloni v září. Teď už se jen projedeme na hřišti, pak vyplníme testy a průkaz máme v kapse.“

Po příchodu do Světa záchranářů s námi policisté zopakovali povinnou výbavu při jízdě na kole, dopravní značky a předpisy týkající se hlavně cyklistů a jejich jízdě na silnici v plném provozu. Potom s námi prošli dopravní hřiště a upozornili na úskalí, která nás mohou při jízdách potkat a kde většinou cyklisté ztrácí body.

Počasí nám přálo, tak jsme jako první část zkoušky zvolili jízdu. Každý dostal tři body, které mohl, ale nemusel, postupně ztratit po porušení dopravních předpisů. 

V testech bylo 20 otázek. Pro splnění této části muselo být 14 správně. Testy byly on-line, tak to šlo rychle. Škoda, že si někteří z nás svou práci přeci jen neprošli znovu a nezkontrolovali si to.  

Průkaz cyklisty získali tři z šestnácti. Ti, kterým se test nepovedl, mohou přijet do Svět záchranářů s rodiči a zkusit opravný test. 

Žáci 4. B