Exkurze 4. A a 4. B do Císařských lázní v Karlových Varech

Komentovaná prohlídka obou okruhů v opravených Císařských lázních v Karlových Varech se nám moc líbila. U vyprávění průvodce jsme si mohli prohlédnout nejluxusnější prostor – Císařskou koupelnu. V minulosti se v ní vynořovaly ze země vany naplněné slatinou, které po koupeli opět mizely v podlaze. V současnosti je prostor koupelny se splachovacím záchodem přístupný pouze k prohlídce. 

Do druhého okruhu jsme dostali všichni na hlavu císařskou korunu a mohli si prohlédnout prostory v celé budově. Přízemní část byla v minulosti rozdělena tak, že v jednom křídle budovy byla čekárna a odpočívárna zvlášť pro dámy a v druhém křídle čekárna a odpočívárna zase pro pány.  

V podzemí a zadní části Císařských lázní je reprezentační sál, kde se v době MFF promítají filmy.

Na stěnách v celé budově jsou obrazy se zajímavými, slavnými a bohatými osobnostmi, které na přelomu 19. a 20. století navštívili Karlovy Vary.

Dozvěděli jsme se plno nových informací, které si budeme moci zopakovat ve škole a doplnit pracovní sešity, které jsme v Císařských lázních dostali. Moc děkujeme.

Žáci 4. A a 4. B