4.B na dopravní výchově ve Světě záchranářů

Po první podzimní části výuky dopravní výchovy ve Světě záchranářů – Centru zdraví a bezpečí jsme se dočkali druhé jarní části. Věděli jsme, že budeme mít možnost v našich 10 letech získat řidičský průkaz cyklisty

„To je přeci snadné, na kole umíme a dopravní značky známe. Oboje jsme přeci procvičovali vloni v září. Teď už se jen projedeme na hřišti, pak vyplníme testy a průkaz máme v kapse.“

Po příchodu do Světa záchranářů s námi policisté zopakovali povinnou výbavu při jízdě na kole, dopravní značky a předpisy týkající se hlavně cyklistů a jejich jízdě na silnici v plném provozu. Potom s námi prošli dopravní hřiště a upozornili na úskalí, která nás mohou při jízdách potkat a kde většinou cyklisté ztrácí body.

Počasí nám přálo, tak jsme jako první část zkoušky zvolili jízdu. Každý dostal tři body, které mohl, ale nemusel, postupně ztratit po porušení dopravních předpisů. 

V testech bylo 20 otázek. Pro splnění této části muselo být 14 správně. Testy byly on-line, tak to šlo rychle. Škoda, že si někteří z nás svou práci přeci jen neprošli znovu a nezkontrolovali si to.  

Průkaz cyklisty získali tři z šestnácti. Ti, kterým se test nepovedl, mohou přijet do Svět záchranářů s rodiči a zkusit opravný test. 

Žáci 4. B