„Nekoktám, čtu!“

Klub dětských knihoven – Regionální klubko Karlovarského kraje pořádá od roku 2015 čtenářskou soutěž pro žáky 4. a 5. tříd základních škol s názvem Nekoktám, čtu!

V pátek 8. března 2024 bylo místní kolo této soutěže v Městské knihovně v Nové Roli. 

Zúčastnilo se šest vybraných nejlepších čtenářů ze čtvrtých tříd – Tadeáš Handšuh, Karolína Kvapilová, Václav Stříska, Ondřej Doležal, Eliška Ranšová a Matyáš Sztula. 

Na přečtení neznámého textu měl každý soutěžící svých deset minut. Pak se pohodlně usadil ke stolu a četl před publikem složeného z ostatních spolužáků a čtyřčlenné pedagogické komise. Po přečtení textu z vylosované knihy ho čekaly otázky týkající přečteného úryvku. 

Rozhodování bylo těžké. Čtenáři to byli výborní. Své u některých čtenářů sehrála tréma, ale i to se dá postupným procvičováním překonat a příští rok se mohou zúčastnit znovu už jako páťáci.

Nejlepšího čtenáře v kategorii žáků 4. tříd pro rok 2023/2024 určili jak žáci, tak zkušební komise žákyni 4. B Elišku Ranšovou. Druhé místo obsadil Matyáš Sztula a třetí místo Václav Stříska. Další pořadí bylo pro zbývající trojici společné 4. – 6. místo. 

Všichni si ze čtenářské soutěže odnesli jako dárek knihu a sladkou odměnu. 

V krajském kole bude naši školu reprezentovat Eliška Ranšová. Náhradník je Matyáš Sztula.

Všem čtenářům děkujeme za statečnou účast a přejeme hodně krásných chvil s knížkami.

Tř. učitelky a asistentka pedagoga 4. A a 4. B