Canisterapie

Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa. Je to léčebný kontakt psa a člověka. Canisterapie pomáhá v nejrůznějších prostředích. Klientem mohou být lidé, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci, kdy pejsci pomáhají při odbourávání stresu, dále pomáhá například autistům, kde mohou působit jako prostředníci mezi jejich světem a okolím, seniorům nebo tělesně postiženým či mentálně postiženým. Psi pomáhají s rozvojem hrubé a jemné motoriky, podněcují verbální a neverbální komunikaci, pomáhají při nácviku koncentrace a paměti, rozvíjejí sociální cítění nebo na druhé straně podněcují ke hře a pohybu. Zároveň mají velký vliv na psychiku a přispívají k duševní rovnováze a motivaci. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam kde se objeví, a to jsme mohli pozorovat i u nás ve škole. V pátek 17. března jsme měli možnost seznámit se s panem Stránským a jeho Leonbergery. Ihned po příchodu jsme cítili příval pozitivní energie, který pejsky a pana Stránského provázel. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací ohledně chovu, a hlavně výchovy psa, o výcviku, který by měl každý majitel psa zvládnout a také o canisterapii a jejím využití. Žáci měli možnost si pozitivní působení psů vyzkoušet sami na sobě a jak je patrné z fotografií, tak si to všichni pořádně užili.

Bruslení žáků 7.A a 8.A

V úterý 14.3. se vypravili společně žáci 7.A a 8.A na bruslení na zimní stadion v Ostrově. Dopoledne jsme bruslili. Před odjezdem zpět domů jsme ještě strávili příjemný čas na náměstí v Ostrově. Těšíme se, že toto bruslení nebylo poslední, že můžeme jezdit bruslit až do konce dubna, kdy zimní stadion tuto možnost nabízí.