Den v národních barvách aneb 32. výročí sametové revoluce na naší škole

Předloni všichni žáci a učitelé projektovým dnem společně oslavili 30 let od listopadové revoluce 1989. Rok poté, v době epidemie covidu, mohla připomínka na sametovou revoluci  proběhnout pouze v rámci distanční výuky. Žáci a učitelé tak společně alespoň online zhlédli tematické dokumenty a prostřednictvím obrazovek diskutovali o tehdejších událostech. Letošní  32. výročí si vyšší ročníky připomněli dokumentárním filmem o osudech politické vězenkyně Dagmar Šimkové, autorky knihy Byly jsme tam také, a spolu s vyučujícími se zúčastnili živě vysílané moderované debaty zaměřené na poměry v ženských komunistických věznicích. Nepříznivá epidemiologická situace bohužel opět neumožnila podniknout na škole větší oslavu, přesto jsme našli cestu, jak si tento významný den společně připomenout. Žáci i učitelé přišli v tento den do školy symbolicky oblečení v barvách trikolóry.