Přes hranice za krásami Schwarzenbergu

Na prohlídku krušnohorského německého města Schwarzenberg se vydali žáci sedmých tříd. V rámci česko-německého projektu Dreierpack se v tomto malebném městečku setkali s žáky ze základních škol v Toužimi a Breitenbrunnu. Na místním zámku si mohli vyzkoušet tradiční řemesla, a to paličkování, dřevořezbu a výrobu keramiky. Kromě toho si s průvodcem prohlédli nejzajímavější místa ve městě, mezi která patřil i bývalý železniční tunel a štola, která sloužila pro těžbu kovových rud. Nechyběla ani prohlídka muzea s názvem Perla Castrum, kde jsou vystaveny různé exponáty, které se vztahují ke Krušnohoří a hornictví.
Vzdělávací výlet se velmi vydařil a kromě krásných zážitků jsme si přivezli i řadu nových německých slovíček.
M. Mičudová