Projekt Dreierpack

Vybraní žáci ze 4. a 7. ročníku naší a toužimské školy se zúčastnili projektu „Dreierpack“ (Pracovat jako dříve – udržujeme řemeslné tradice v Krušných horách) od 6. do 10. května 2019 v Breitenbrunnu v Německu.
Byl tam pro nás připravený bohatý program (včetně návštěvy zámku, dolu, pekárny a „Manufaktury snů“ v Annabergu – zážitkové muzeum s jedinečnou soukromou sbírkou krušnohorského lidového umění).
Rovněž v německé škole byly pro žáky připraveny projektové skupinové práce. Například výroba krajek, tvarování a řezání dřeva, výroba papíru, pletení košíků, lití svíček, broušení kamenů, vaření a keramika. Cílem projektu bylo ukázat žákům tradice a řemesla a jak pracovali lidé dříve.
Mysleli i na sportovní vyžití všech zúčastněných. Měli jsme možnost navštívit sportovní areál v Rabengergu, plavat v krytém bazénu a sportovat v tělocvičně. Program byl nádherně připravený a každý jsme si z Německa do Čech odvezli drobné dárky, které jsme si sami vyrobili, a hlavně nezapomenutelné zážitky.
Žáci 4. a 7. ročníku – Nová Role