Exkurze do Tábora

V rámci projektu Pokusné ověřování Vzdělávací programy paměťových institucí do škol vyjely třídy 6.A a 6.B ve dnech 18. až 20. června do Tábora. Cílem bylo Husitské muzeum, Kozí hrádek a další pamětihodnosti v tomto historickém městě a v blízkém okolí. Cestovali jsme vlakem, přespávali na internátu v místní Střední škole a často chodili pěšky… někdy tak daleko (na Kozí hrádek a zpět = 14 km), až z toho byli někteří uchození a téměř i remcali. Husitské muzeum nezklamalo, vyzkoušeli jsme si boj na vozové hradbě, prohlédli dobové artefakty a popřemýšleli o kladech a negativech husitské epochy. Následovala prohlídka táborského podzemí, které je vskutku rozsáhlé, doslova podzemní labyrint. I cestování vlakem připomínalo trochu labyrint, ale nakonec jsme dorazili zpět do našeho rodného městečka.

Za třídy 6.A a 6.B sepsal M. Starý