Zeměpisná exkurze

Ve středu 23. září 2020 vyrazila 8.B na zeměpisný výlet. Cestovali jsme vlakem, ve výbavě tedy nechyběly roušky, dále samozřejmě svačina, včetně “něčeho” na opékání. Vlakem jsme dojeli na zastávku Nejdek-Tisová a odtud pokračovali pěšky. Našim cílem byl Tisovský vrch s celoročně přístupnou rozhlednou Pajndl. Žáci byli rozděleni do skupin, přičemž každá měla mapu, kam zakreslovala trasu pohybu. Krátký ale namáhavý výstup po žluté do nadmořské výšky téměř 1000 metrů byl odměněn krásným počasím babího léta, výhledy z rozhledny a klasickým tábornickým ohněm. Cestu zpět jsme zvolili zcela jinou – po zelené turistické trase jsme došli až do Nejdku, přičemž jsme si v krátkosti mohli prohlédnout starý železniční viadukt a část křížové cesty v Nejdku. A pak už zbývalo jen dojet vláčkem zpět do Nové Role.