Výlet do Mariánských Lázní 1.A

Konec školního roku si naše 1.A zpestřila výletem do Mariánských Lázní. Začátek nevypadal moc slibně, protože celou cestu hustě pršelo, ale sotva jsme vystoupili z minibusu a vytáhli pláštěnky, bylo po dešti. V překrásné Hlavní lázeňské kolonádě jsme si našli místa u stolečků a posilnili se svačinou a teplými oplatkami. Pak už na nás čekal náš minibus a odvezl nás přímo před přírodní Park Boheminium. Kromě známých hradů a zámků děti objevovaly a poznávaly modely rozhleden, ale také lodě a letiště. Naši pozornost přitáhla i parta poníků s malým černým hříbátkem. Největší zábava byla samozřejmě u interaktivních památek, například u Podmokelského nádraží si děti mohly pohrát s vláčky. Blížila se lichá hodina a nastal čas se přesunout se k překrásné Zpívající fontáně. Poslechli jsme si předehru z operety Netopýr od Johanna Strausse ml. Pak na nás čekala ještě dobrá zmrzlina a nákup drobností na památku.

Výlet se nám vydařil a poděkování patří milé paní průvodkyni, která dětem celou cestu vyprávěla mnoho zajímavostí a skvělému panu řidiči, panu Blažkovi, který nás bezpečně přivezl tam i zpátky.

děti z 1.A a Jana Jelínková