Exkurze na hradu Loket

Dne 16.11. jely třídy 7.A a 9.A na exkurzi, na hrad Loket. Žáci společně s paní učitelkou Větrovcovou a s panem učitelem Kökenym vyjížděli po první vyučovací hodině autobusem do Lokte, kde se vydali směrem na hrad. Po cestě se kochali krásou Loketského náměstí. Na hradě je přivítala paní průvodkyně, která je seznámila s historií hradu Loket a pomohla žákům pochopit rozdíl mezi hradem a zámkem. Poté následovala krátká prohlídka středověkých zbraní, zbrojí a dochovaných fresek. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny. Jedna skupina šla na samostatnou prohlídku hradu Loket, přičemž nejnavštěvovanější částí byla prohlídka útrpného práva a výstup na 26 m vysokou věž, kde si žáci se zaujetím prohlédli (a na nečisto vyzkoušeli) místní prevét. Druhá skupina si mezitím prohlížela výstavu kopií korunovačních klenotů. Paní průvodkyně jim poutavě přednesla historii korunovačních klenotů a popsala proces výroby jejich kopií. Poté žáci se zaujetím vyplnili pracovní list, který  pro ně připravil pan učitel Starý. Exkurze byla zakončena prohlídkou Loketského náměstí a skupinovým focením.