Předvánoční tvoření

V srpnu naplánovaný a objednaný výlet do Chebu na Školní statek se uskutečnil poslední listopadový den tohoto roku. Společně s 2. A a jejich paní učitelkou jsme se mohli podívat do prostor, kde přezimují hospodářská zvířata a také si vyzkoušet některé z činností s vánoční tématikou. Udělat těsto na linecké cukroví není vůbec jednoduchá věc. Rozhodně je lehčí pak cukroví ochutnávat. Také jsme si vyzkoušeli ozdobit cukrovou polevou upečené perníčky. To, co známe z obrázků se našim výrobkům ani trochu nepodobalo, ale perníčky to byly výborné. Po návštěvě stáje a chlévů, kde jsme si mohli prohlédnout a pochovat některá zvířátka, jsme se vrátili do tepla na čaj a u toho vyráběli vánoční svícen. Ten jsme si odvezli domů jako dárek. Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu, a tak se pokusíme pomoci i doma.

Přejeme všem šťastné a veselé, a hlavně ať jsme všichni zdraví.

Žáci 2. B