Přednášky PČR

Jako každým rokem i letos jsme v rámci prevence spolupracovali se Státní Policií ČR. Policejní prevence  je zaměřena na nejaktuálnější problematiky a pro všechny cílové skupiny. Přímá práce s žáky na školách je výchovně vzdělávací aktivita, jejímž cílem je dosáhnout snížení rizikového chování žáků pomocí série přednášek a diskuzí.

V tomto školním roce jsme se na prvním stupni zaměřili na práci ve skupině, řešení konfliktů a bezpečí na internetu. Přednášky druhého stupně zase pokrývala témata, jako je agresivita a setkání s agresorem, návykové látky a závislosti a speciálně pro deváté ročníky bylo zajímavé téma trestní odpovědnost a přestupková řízení mladistvých.

Přednášky byly zajímavé a věříme, že ve spolupráci s PČR budeme pokračovat i nadále.

Mgr. Jana Větrovcová

Metodik prevence