NO BACKPACK DAY – den bez batohů

Letošní Den dětí, 1. červen 2022, byl spojen s akcí vyhlášenou „parlamenťáky“ naší školy – NO BACKPACK DAY. Setkal se s velmi velkým ohlasem a jen málo žáků přišlo s klasickým školním batohem. Od rána bylo před školou i ve škole plno legrace. Žasnutí nad nápady žáků, v čem všem se dá přinést nebo přivézt do školy učení bylo nekonečné. Daly se očekávat košíky a kyblíky, lavory a krabice, kufříky na nářadí nebo cestovní kufříky. Chvílemi to vypadalo, že velká část školy odjíždí na školandy 😊.

Předměty, ze kterých žáci vyndávali penály, sešity a svačiny jako z originálních „úschoven“ byly překvapivé. Žáci chodili s kočárky, postýlkami pro panenky, nákupními košíky, stavebními kolečky i nákladními autíčky, jako kdyby byl nedávno výprodej v hračkárně.

Je v povědomí žáků i učitelů, že NO BACKPACK DAY bývá a byl vyhlášen i na jiných školách, a tak se doslýcháme, že se dá učení přinést například v mikrovlnné troubě, v chlebníku nebo skřípnuté ve štaflích. U nás byl zajímavý nápad sak na rybářské pruty, obal od kytary nebo velký šátek svázaný do uzlíčku, jako když jde Honza do světa.

S žáky naší třídy jsme se shodli, že největší kuriozitou, v čem se dá přinést učení, a kterou jsme na chodbě viděli, byla urna na popel zemřelého. Přestože se týká smutné události, bylo to veselé a celý den jsme si všichni užili.

Žáci 2. B