Setkání s panem Vildou a jeho sovičkami

Po delším čekání, než se sovičce uzdraví poraněné křídlo jsme se přeci jen dočkali. Přišel k nám do třídy pan Vilda se svými malými svěřenkyněmi schovanými v kleci pod dekou. Nejdřív nám povídal o lese, jeho významu pro náš život a rostlinách i zvířatech vyskytujících se v lesích. Plno věcí jsme znali, ale více informací pro nás bylo nových. Třeba prospěšnost klíšťat, důvod přemnožení kanců, způsob bezpečného pohybu po lese i správné chování lidí v prostředí, které je pro zvířata domovem.

Obě živé sovičky byly nádherné. Puštíka Julinku jsme si mohli všichni postupně pohladit a nechat dát na ruku. Na čerstvé mláďátko nejmenší sovy, kulíška Agátku, jsme se jen podívali, protože bylo opravdu malinké a vystrašené.

Zopakovali jsme si, jak se správně chovat v lese. Nebudeme ničit rostliny a křikem plašit zvířata. Když se budeme chovat tiše, máme větší naději, že nějaké živé zvíře spatříme i v jeho přirozeném prostředí, a ne pouze při návštěvě ZOO.

Žáci 2.B a tř. uč. M. Voláková