Výuka jinak- „TŘI NEJ PRAHY“, Muzeum K. Vary

Naši žáci vyrazili na výlet do Prahy. Zde se zapojili do projektu pro školy v ČR zaměřeného na poznávání památek Pražského hradu, katedrály sv. Víta, Starého královského paláce, Basiliky sv. Jiří a Zlaté uličky. Po této zajímavé prohlídce se vydali do ulic Prahy. Poznali Čertovku, Karlův most a Staroměstské náměstí s orlojem. Celou dobu je provázeli milí průvodci, kteří akci obohacovali poutavým výkladem. Výlet byl podařený a spokojenost vládla na všech stranách.

 

Žáci 5. tříd se vydali poznat zajímavosti Krajského muzea v K. Varech. Díky stálé expozici se seznámili s historií K. Varů, lázeňství, s proměnami architektury K. Varů a blíže poznali společenský a kulturní život tohoto lázeňského města. Celá prohlídka byla doplněna mnohými multimediálními prvky, které zaujaly projekcí, nahrávkami, dotykovými obrazovkami a nejrůznějšími kvízy. Žáci nejvíce ocenili právě tuto interaktivitu, která jim pomohla prohloubit své vědomosti.