Pohodový výlet 2. B do Muzea v Karlových Varech

Muzeum v Karlových Varech existuje už 150 let a v současnosti nabízí pro své návštěvníky stálou expozici na téma „Historie a příroda Karlovarska“. Dozvěděli jsme se o tom z vyprávění učitelek pátých tříd, a tak jsme se objednali na jeho prohlídku s výkladem odborníka na téma „Příroda Karlovarska“. Povídání s ním bylo velmi zajímavé. Seděli jsme u toho na pařezech nebo na zemi, kolem nás byly exponáty v životní velikosti doplněné fotkami a multimediálními dotykovými obrazovkami s kvízy a zajímavostmi. Dokonce jsme si mohli sáhnout na různé druhy srstí zvířat vyskytujících se v naší přírodě. Při vyprávění nám pan lektor pouštěl pomocí zvukového zařízení hlasy jelena, tetřeva, rosničky a ropuchy, skokana nebo lišky. Zajímavá byla i jeskyně bez světla s netopýry u stropu, kam jsme museli vlézt po kolenou.

Po prohlídce jsme si mohli v pokladně muzea koupit upomínkové předměty a pak se vydali na cestu zpět. Šli jsme slušně, prohlíželi si domy na kolonádě, prošli přes nově otevřené Vřídlo, které bylo ve filmu Vrchní, prchni a cestou kolem Thermalu došli až k McDonaldu na třídě TGM.

Měli jsme před odjezdem vlaku zpět do Nové Role čas, a tak jsme si za své kapesné koupili oplatku nebo zmrzlinu. Byl to prima výlet.

Žáci 2. B, M. Voláková a D. Schwarzová