„Děti dětem“ – putování 2. B po naučné stezce v Nejdku

Tak trochu jako „ŠKOLANDA“ s přespáváním doma vypadají poslední dny naší třídy. Pěší výlet na Farmu Kozodoj a ušlých10 km, návštěva Muzea Karlovy Vary s procházkou 6 km a turistický výlet do Nejdku a putování naučnou stezkou Děti dětem dlouhou 7 km.

Na stezce je celkem 8 zastavení s poučením a úkolem. Vše zvládnou i menší děti, než jsme my. Bohužel jsme moc hluční a v lese se před námi všechna zvířátka schovala. Viděli jsme pouze jedno zvíře, kterému náš hluk nevadil anebo prostě nestihla odskákat – žabičku skokana lesního. Příště se pokusíme mluvit potichu a více pozorovat les.

Jinak vše zvládáme bez obtíží. Vždy před sebou máme nějaký cíl nebo odměnu. Tentokrát to byla odměna v Penziónu Anna, kde jsme byli ukázat vyplněné hrací karty a odpovídali na otázky pana Nádeníčka. Dostali jsme dřevěnou známku města Nejdek a mohli jsme si za své kapesné koupit zmrzlinu.

V plánu máme ještě dva výlety. Snad nám vyjde počasí a doputujeme do konce školního roku ve zdraví a s úsměvem.

Žáci 2. B, tř. uč. M. Voláková a D. Schwarzová