Zábava, koupání i vuřty u Ranšů

Pozvánka na návštěvu do Niv k babičce a dědovi Elišky byla lákavá. Předpověď hlásila teplé počasí, tak jsme vše domluvili s paní Ranšovou a vydali se na cestu. Od rána bylo velmi teplo. Abychom šetřili síly, svezli jsme se do kopce autobusem do Mezirolí. Pak už jsme šlapali pěšky mezi poli, až jsme došli do Niv na místo určení. Čekalo nás velmi milé přivítání celé rodiny Ranšů. Následovala svačina pod pergolou a seznámení s 10 úkoly, které připravila Eliška. Udělej 10 dřepů, vyjmenuj tři květiny, poskládej „nebe peklo ráj“, zasaď semínko, vylušti jméno motýla, nakrm ryby a kachny v rybníku, obkresli lístek rostliny, ….prostě nejdřív „práce“ a pak „koláče“ v podobě napuštěného bazénu. Kdo splnil všechny úkoly, šel hledat tři různé sladkosti na zahradu a pak už se mohl osvěžit v bazénu. Byla to paráda. Kdo neuměl plavat, soutěžil v běhu ve vodě. Mezi koupáním jsme byli několikrát pohoštěni – nanuky, meloun i domácí muffiny. Místo oběda nám děda Ranš rozdělal oheň pod roštem a upekl špekáčky. Babička Ranšová dodala zeleninu a pečivo. Po celou dobu návštěvy jsme dodržovali pitný režim.

Měli jsme se báječně. Nikomu se nechtělo zpátky do Nové Role. Bylo velké teplo, ale zvládli jsme i zpátečních 5 km po cyklostezce. Setkání s maminkami před školou bylo pro všechny v cíli velkou odměnou.

Velké poděkování patří celé rodině Elišky Ranšové i jí samotné za zorganizování a zajištění krásně stráveného dne.

Žáci 2. B, tř. uč. M. Voláková a AP D. Schwarzová