9. A v podzimních Krušných horách

Dva příjemné dny strávili deváťáci v srdci Krušných hor, na Božím Daru. Školní výlet s přespáním byl pojat turisticky. Aby cílem nebyla pouze samotná cesta, vyrazili účastníci na pěší túru do sportovního areálu pod Fichtelbergem, kde na ně čekala letní bobová dráha. Odpolední počasí vskutku přálo, a tak pohoda vládla nejen na svahu v Oberwiesenthalu, ale i na zpáteční cestě podzimně barevnou krajinou pod modrým nebem. Po nádherném západu slunce probíhalo na chatě obvyklé výjezdové veselí a příjemným zpestřením byly zápasy ve  stolním tenisu a stolním fotbálku. Druhý den ráno, po společně připravené snídani a po společném úklidu, “hodili” výletníci batohy na záda a vydali se na několikakilometrovou trasu směřující k abertamské zastávce. Ne snad, že by na Božím Daru nestavěly autobusy, ale takto se děti opět obohatily o poznání dalších krušnohorských zákoutí…a stále je co objevovat.