Virtuální realita na naší škole

Společnost Calliditas Edutainment již podruhé přinesla do naší školy unikátní projekt zaměřený na využití virtuální a rozšířené reality ve vzdělávání. V rámci Virtuální Akademie se žáci seznámili s technologií, která je skvělým vzdělávacím prostředkem. Vyzkoušeli si prostředí, které předávané informace mění na zážitek, zvyšuje jejich srozumitelnost a zapamatovatelnost a umožňuje žákům vyzkoušet si náročné úkoly beze strachu z chyb a případných důsledků.

Žáci 5. – 9. ročníků měli možnost vyzkoušet si virtuální realitu pomocí speciálního zařízení VR brýlí, které jim trojrozměrně zobrazily prostředí, které uživatel vnímá jako realistické. V této simulaci se žáci setkali s mimozemšťany a pokusili se zachránit naši planetu díky reálné interakci s prostředím. Z reakcí žákům mohu s klidem říci, že je virtuální prostředí velmi bavilo a rozhodně se jako škola budeme dála podobným projektům věnovat.

Mgr. Jana Větrovcová

Metodik prevence