Projekt organizovaný Střední školou Logistickou Dalovice – Technická angličtina.

Projekt „Technická angličtina“ je dlouhodobým projektem naší školy. Jsme velmi rádi, že se takového projektu můžeme účastnit i v letošním školním roce. Cílem projektu je představit žákům prostředí střední školy a připravit je na specifické nároky, které budou v rámci jazyka potřebovat. Dále se také účastníme exkurzí, které pomáhají našim žákům s rozhodováním ohledně jejich budoucího směřování. Dne 7. 3. jsme v rámci projektu Technická angličtina měli možnost navštívit firmu GIENGER v Dalovicích. Firma GIENGER spol. s.r.o. je součástí evropské GC SKUPINY, jejíž aktivity jsou zaměřeny na velkoobchodní činnost v oboru topení, sanita, instalace, klimatizace, větrání, elektro a inženýrské sítě. Společně s žáky ze ZŠ Dalovice a ZŠ Truhlářská jsme měli možnost zhlédnout velkosklady a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o logistice v rámci objednávek a příjmu zboží na sklad, jakým způsobem a podle jakého klíče se zboží ve skladu ukládá a samozřejmě také jakým způsobem probíhá expedice. Pan Hanek nám velmi poutavě vyprávěl o historii a současném směřování firmy a také o pracovních pozicích (a benefitech), které tato firma nabízí.