Celorepublikový půlroční projekt Příběhy našich sousedů

Ve středu 27. března se uskutečnila závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů. V tomto projektu, který probíhá několik měsíců, se ze žáků základních a středních škol, kteří se na tuto cestu vydají, stávají dokumentaristé. Na počátku se seznámí s životem osloveného pamětníka a s historickými událostmi doby, ve které žil. Následně se připraví (otázky, technika) na rozhovor se zástupcem starší generace. V letošním ročníku vypráví svůj příběh paní Jana Řádová ze Sokolova týmu složeného z děvčat z 9. ročníku. S diktafonem v ruce jí otázky pokládají Barbora Benešová, Viktorie Hrabicová, Michaela Hrdličková, Veronika Mihálová, Karolína Dušková. Z celého rozhovoru je důležité vybrat to nejzajímavější a společně s tematickými otázkami poté sestavit čtyřminutový scénář. Nastává čas na cestu do Českého rozhlasu v Karlových Varech, kde pod taktovkou šéfa vysílání pana Radima Jehlíka tým namlouvá tzv. spojováky a dolaďuje se zvuková nahrávka reportáže. Práce však ještě nekončí. Tým čeká slavnostní zakončení projektu. Před zaplněnou aulou Prvního českého gymnázia v Karlových Varech Bára, Viky, Míša a Verča velice hezky pamětnici představily. Ještě krátké sezení s porotou a skvělý pocit z toho, že to zvládly. Holkám patří poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.