Vyšší ročníky v oáze čtenářů

Deváťákům se blíží středoškolské studium a s ním i práce seminární, ročníkové a v neposlední řadě povinná četba k maturitě. Nejen z tohoto důvodu podruhé v tomto školním roce zamířili do Krajské knihovny Karlovy Vary. Hlavním cílem byl tentokrát moderní depozitář pro uložení knih a dokumentů, tedy prostor, kam se běžný návštěvník knihovny nepodívá. Pro procvičení opět nechybělo vyhledávání zadané knihy v elektronickém katalogu a její následné nalezení v regálu. Na závěr si v oddělení zvukových knih vyzkoušeli pomůcky pro nevidomé a Braillovo písmo.

Na exkurzi poté vyjeli i žáci ročníků osmých. Pro většinu z nich to byla první návštěva této instituce. I oni byli seznámeni s historií knihovny, v badatelně zhlédli filmový dokument o její stavbě a pro odlehčení epizodu Mr. Bean v knihovně. Stejně jako jejich starší spolužáci si mohli v depozitáři vyzkoušet manipulaci se speciálními pojízdnými regály s knihovním fondem. Následně svoji premiéru v orientaci v elektronické databázi zvládli s lehkostí a snad si mnozí z nich najdou cestu do této čtenářské oázy i mimo školní akci.

 

„Někdy nasednu do taxíku a řeknu: “Knihovna, a šlápněte na to.”“

David Foster Wallace