Informace o karanténních opatřeních a návratu do školy

Uvádíme obecné informace o postupech a pravidlech, kterými se pří výskytu Covid-19 řídí škola, rodiče a žáci. Podrobné informace jsou uvedeny v souvisejících legislativních opatřeních zveřejňovaných na webu MZd ČR.

Postup v případě karantény nařízené Krajskou hygienickou stanicí KVK:

1. Škola předá kontakty na žáky a rodiče KHS.
  2. KHS kontaktuje všechny, koho se karanténa týká (neočkovaní žáci, příp očkovaná žáci s příznaky onemocnění) – probíhá trasování a následné odeslání na PCR testy.
  3. Osoba, které bylo nařízeno karanténní opatření, podstoupí RT-PCR test v rozmezí 5. – 7. dnů ode dne posledního kontaktu s Covid-pozitivní osobou. K testová RT-PCR vyzývá rizikové kontakty krajská hygienická stanice.
  4. Osoby s negativním výsledkem RT-PCR testu se po uplynutí sedmidenní karantény vrací do školy.
  5. V případě, že je výsledek RT-PCR testu pozitivní, je dotyčné osobě nařízena izolace a situaci dále řídí krajská hygienická stanice.
  6. Pokud testování RT-PCR vůbec neproběhne, karanténní opatření trvají po dobu 14 dnů a následuje návrat do školy.

Důležitá upozornění:

1. Jediný, kdo může nařídit karanténu, je KHS. Škola nemá žádnou pravomoc karanténu nařídit.
  2. V případě, že je dítěti nařízena karanténa, potvrzení o OČR vydává dětský lékař, nikoli škola.
  3. Za ukončení karantény, ať PCR testem nebo uplynutím lhůty 14 dnů, je zodpovědný rodič – nikoli škola, ta při návratu děti nekontroluje.
  4. Pokud je více jak polovině žákům třídy nařízena karanténa, vzdělávají se tito žáci distančně. Distanční forma vzdělávání je ze zákona povinná.
  5. Žáci, kterým je nařízena karanténa, mají nárok na oběd, který si může vyzvednout zdravá osoba bez nařízené karantény či izolace. V případě, že obědy nikdo vyzvedávat nebude, je třeba obědy odhlásit.

V Nové Roli dne 29. 11. 2021

Mgr. Ester Nováková                                                                                                      Ředitelka školy