Exkurze do Černošína

EXKURZE DO CEVOH Černošín = Centra environmentální výchovy odpadového hospodářství v Černošíně

Vzhledem k tomu, že se i my, žáci 5. tříd, ve velké míře zajímáme o ekologii a s tím spojenou recyklaci odpadového materiálu, vydali jsme se na exkurzi do Černošína.

Zde se nachází výukové a školicí centrum provozované společností EKODEPON. Zde jsme měli možnost se seznámit se systémem správného nakládání s odpady, projít si naučnou stezku, dozvědět se informace týkající se řízené skládky, kompostárny a kogenerační jednotky. Smyslem této exkurze bylo prakticky ukázat, co se děje s odpady, jak se správně třídí do kontejnerů, kam jsou ve sběrných dvorech odkládány a také to, co se z nich může znovu vyrobit. Žáci na tomto pracovišti poznali jednotlivé pracovní pozice a na vlastní oči se přesvědčili o tom, že pracovat v takové firmě je velmi náročné a „nevonící“.