Za učivem do divadla

Žáci 8. a 9. ročníků navštívili na začátku listopadu Západočeské divadlo v Chebu a zhlédnutím inscenace Odysseus si rozšířili znalosti antické literatury. Výpravné pojetí Homérova eposu (železná konstrukce lodi v bazénu s vodou, oheň, vichr, loutky ztvárňující mýtické postavy, prvky černého divadla, poutavá hudba) usnadňovalo dětem orientaci v mýtickém příběhu. Zároveň toto působivé jevištní provedení udrželo pozornost mladých diváků a vyvolalo u mnohých z nich otázky k ději. Tematické rozhovory a diskuse probíhaly již při zpáteční cestě a pokračovaly i po návratu do školy.

Bobřík informatiky

V týdnu od 7.11. do 11.11. proběhl již 15. ročník celostátní soutěž Bobřík Informatiky, které se letos poprvé zúčastnila i naše škola. Zapojili se do ní žáci 4., 6. a 7. ročníku v hodinách informatiky a vyzkoušeli si tak netradiční úlohy, které rozvíjejí informatické myšlení. Měli tak možnost „ochutnat“, jak asi bude vypadat jejich budoucí výuka nové informatiky. Důležité nebylo vyřešit všechny úlohy, ale zejména najít chuť o problému přemýšlet a hledat jeho řešení.
Žáci si z účasti odnesli užitečné zkušenosti a pro ty nejmenší byli za odměnu připraveny pamětní listy. Doufáme, že tímto získají motivaci do dalšího vzdělávání se a že je bude nově zaváděné pojetí výuky informatiky bavit.