Naše každoroční předvánoční kino

Letos jsme opět mohli strávit poslední školní den v kalendářním roce v kině Drahomíra. Od šesťáků k deváťákům = sto lidí, sto “chutí”, a tak tentokrát padla volba na žánr pro všechny, na pohádku.

Výlet do vánoční Prahy

Pražský hrad, Malá Strana, Karlův most, Klementinum, Staroměstské náměstí, Prašná brána, Václavské náměstí – to byla vánoční trasa, kterou v pohodovém tempu prošli žáci 2. stupně a druháčci z 1. stupně v rámci školního výletu. Turisté z vyšších ročníků zároveň průběžně absolvovali výuku českého jazyka se zaměřením na psaní velkých písmen v názvech pražských památek a výuku jazyka anglického. Některé děti měly premiéru v podobě jízdy metrem a samozřejmě nesměly chybět zastávky v oblíbených rychlých občerstveních. Mnozí si z Prahy odváželi nejen zážitky, ale také zakoupené vánoční dárky. Shrnuto: příjemně strávené předvánoční úterý.

Vánoční akce školního parlamentu

Členové našeho školního parlamentu nezaháleli ani v předvánočním čase a pro své spolužáky připravili několik vánočních akcí.
První z nich byla sbírka pro opuštěné psy, která byla uspořádána ve spolupráci se Záchrannou brigádou kynologů Karlovarského kraje. Každá třída nashromáždila různé psí dobroty, hračky, deky, pelíšky apod. Parlamenťáci poté vše předali paní Šárce Machové, která si dárečky pro psy přijela vyzvednout se speciálně vycvičeným psem Alicí. Společně nasbírané věci předají do psích útulků.
Další radost udělali žáci seniorům. Během hodin výtvarného výchovy vyráběli žáci vánoční přáníčka, která byla letos ozdobena vločkou vytisknutou na 3D tiskárnách, které jsou nově součástí našich dílen. Parlamenťáci přáníčka osobně donesli do obou domovů seniorů v Nové Roli. Babičkám a dědečkům tím udělali velkou radost.
Parlamenťáci však nezapomněli ani na své spolužáky a připravili pro ně vánoční strom přání. Na obou pavilonech umístili vánoční strom, který žáci ozdobili papírovými ozdobami s přáními. Avšak nepsali přání za sebe, ale měli napsat, co by si přála naše škola, kdyby mohla napsat Ježíškovi. Přání se sešlo hodně, tak uvidíme, kolik se jich podaří splnit.
Všem učitelům a žákům děkujeme za spolupráci při našich akcích a těšíme se na další.
Přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2023!
Parlamenťáci.