5. třídy na školandě

Po celoročním těšení jsme se dočkali a v pondělí 19. 6. jsme společně s 5. B odjeli objednaným autobusem do školy v přírodě a to do penzionu Klamovka v Nižboru – Stradonice.
Po cestě jsme navštívili Hamousův statek ve Zbečně. Po ubytování v penzionu jsem se vydali hledat vyhlášené keltské oppidum, kde bylo v 19. stol. nalezeno přes 200 zlatých a stříbrných mincí, což zde tehdy rozpoutalo „zlatou horečku“.
V úterý jsme měli naplánovaný celodenní výlet do Křivoklátu- navštívili jsme lesní muzeum- kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí za života lesní zvěře a zahráli pěkné hry. Potom jsme si prohlédli hrad Křivoklát.
Ve středu jsme se v nedalekém zámku Nižbor ocitli v pravěku vyzkoušeli jsme si některé dovednosti nezbytné pro přežití v pravěku – ( např. výrobu pravěkých nástrojů, tkaní látek, drcení zrní na kamenném mlýnku, uhnětení těsta
a upečení placek ) – moc nám nechutnaly. Odpoledne jsme trávili  soutěžemi a večerní diskotékou. Ve čtvrtek jsme měli zajištěnou exkurzi ve sklárně Rückl Nižbor, odpoledne jsme si prohlédli město Beroun, zašli jsme do medvědária, kde žije poslední medvěd z Chaloupkova večerníčku. Bylo horko, tak jsme ho neviděli. Všichni jsme si školu v přírodě moc užili a plni krásných zážitků jsme v pátek 23. 6. přijeli domů.
Hana Tomanová

Výlet s přespáním na Červené lišce

Ve dnech 19. – 22. 6. jsme se my, žáci 2. A, zúčastnili svého prvního pobytu v přírodě s přespáním (3 noci) v nedalekých Potůčkách. Ubytovaní jsme byli v hotelu U Červené lišky úplně mimo civilizaci. Ubytování, jídlo i počasí byly skvělé. Naše školanda se nesla v duchu poznávání přírody na téma Lesohrátky. Čekala nás spousta her v přírodě, turistické vycházky (našlapali jsme 34 km), opékání buřtů, Liščí sportovní pětiboj, cesta za pokladem, a dokonce jsme museli najít paní učitelku, kterou nám unesla lesní strašidla. Všichni jsme to bez rodičů zvládli úžasně a těšíme se na další pobytové výlety v příštím roce.
Žáci 2. A, M. Dušková