Sportovní den v Kladně

Základní škola a město Nová Role vyslala své reprezentanty Sebastiena Hejnu, Karolínu Duškovou, Anežku Habrichovou, Vojtu Linharta, Tadeáše Vojtu, Kamila Belbla, Tadeáše Handšuha, Andyho Štangla a Matyáše Mičudu na národní finále soutěže Sportovní den mládeže.

Z deníku sportovce:

Dne 9. 12. 2023 jsme se zúčastnili sportovního dne v Kladně.

Sraz jsme měli v 6:15 na náměstí v Nové Roli, čekala nás přes hodinu dlouhá cesta. Po příjezdu nám byli rozdány dresy a šli jsme se zapsat do seznamu soutěžících. Poté jsme byli rozděleni do třiceti dvou týmů podle roku narození. Soutěžili jsme v pěti  aktivitách: tenis, florbal, fotbal, házená a frisbee.

Dohromady se odehrálo přes 130 zápasů. Každý tým si minimálně jednou zkusil každou aktivitu. Společně jsme se seznámili s ostatními týmy a též  se svými spoluhráči. Poznali jsme nové kamarády a úžasné sportovce, ale také i lidi, co dokážou kvůli vítězství podvádět a chovat se nesportovně (strkání, házení věcmi či sprosté nadávky a výhrůžky).

Po několika odehraných zápasech a nervech, co jsme někdy chytali, jsme se dostali až k finále a jednotlivým postupům.

Hrály se poslední zápasy a my jsme zjistili, že už je skoro sedm hodin. Všichni jsme se umístili v TOP šestnácti nejlepších týmech. Karolína Dušková a její tým se umístil patnáctý, tým Sebastiena Hejny na čtrnáctém místě, tým Anežky Habrichové, kde byl i Kamil Belbl, na dvanáctém místě a tým, kde byl Matyáš Mičuda, dopadl třetí .

Po vyhlášení a společných fotkách jsme se byli převléct a připravovali se na odjezd domů. Přijeli jsme okolo desáté večer.

Byl to super zážitek. Ve volných chvílích jsme lítali po šatnách, provokovali jsme se navzájem a  jako blahopřání k výhře jsme odtáhli  Matyáše do sprch a tam ho polili vodou. Po těchto srandičkách a po zápasech, které jsme si odjeli, jsme si přinesli domů samé modřiny, naraženiny, ale hlavně super vzpomínky a super zážitky.

Děkujeme městu za krásné dresy a za dopravu, pánům Pastorovi, Veselému a Mičudovi za to, že se o nás starali a za fandění.

Děkujeme moc, že jsme mohli tohle zažít.

K.Dušková, A. Habrichová, S. Hejna

Čtvrťáci na exkurzi a vánočních dílnách v Muzeu v Karlových Varech

Na předposlední pátek před Vánoci jsme měli naplánovaný dlouho očekávaný výlet do Karlových Varů. Vstali jsme dřív než jindy, sraz byl v 6.40 hodin před školou. Nikomu to nevadilo, těšili jsme se. Čekala nás procházka vánočně vyzdobeným městem, návštěva vánočních trhů, exkurze v Muzeu v Karlových Varech a vánoční vyrábění.

Překvapení v podobě snídaně u McDonald´s nám náladu ještě zlepšilo. Posilněni dobrotami jsme spokojeně vyrazili směr hotel Thermal, kolonáda, divadlo a muzeum. Ráno se město probouzelo pomalu, trhy se teprve chystaly.

V muzeu už na nás čekali. Po třídách jsme se vystřídali u zdobení skleněné vánoční koule pomocí lepidla a třpytek a prohlídky expozice o Doupovských horách a Historii čokolády. Nakoupili jsme dárečky a mohli se vydat na cestu zpět. Měli jsme čas, a tak jsme se ještě zastavili u Vřídla a prošli se po druhém břehu řeky Teplé. Cestou jsme dojedli svačiny a na zapití koupili Bubble tea.

Vánoce se blíží a nás před nimi čeká poslední školní týden. Vánoční dílny, návštěva knihovny, Abeceda peněz, plavání a besídka. Učit se budeme až příští rok 😊.

Žáci a učitelky čtvrtých tříd.