Svět bezpečí – 5.B

15. 10. 2019 – třída 5. B

Děti na karlovarské dopravní hřiště jezdí velmi rády. I na dnešek se velmi těšily. Na začátku se žáci museli rozdělit na dvě skupiny. První skupina si hrála na detektivy, kteří vyšetřují vykradení domu a druhá si vyprávěla o nebezpečí kontaktu s cizími osobami. Potom se obě skupiny vyměnily. Žáci byli poučeni, jak se obezřetně chovat k cizím lidem. Zahráli si scénky při setkání s neznámým člověkem a naučili se větu, kterou by mu měli říct: „Nezlobte se, já se nesmím s cizím člověkem bavit.“ Následně popisovali člověka, kterého zahlédli v kukátku ve dveřích a také spolužáka, kterého dobře znají. Vyzkoušeli si volání na tísňovou linku a podrobně si popsali a ukázali práci policie při zachycování stop na místě činu. Prakticky si vysvětlili, co je daktyloskopie, mechanoskopie, odorologie a trasologie. Zajímavý zážitek bylo i otisknutí vlastního prstu. Akce se všem moc líbila.

Jana Jelínková