7. B navštěvuje okolní památky

Díky projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol mohla třída 7. B navštívit zajímavé památky, které se nacházejí v Karlovarském a Plzeňském kraji. Konkrétně jde o zámek Bečov nad Teplou a klášter Plasy. V prvně jmenované kulturní památce se naše návštěva (6. září) zaměřila na osudy druhého nejcennějšího pokladu českého státu relikviáře sv. Maura. Vyslechli jsme si vskutku detektivní příběh jeho vzniku, ukrytí, objevení a pracného restaurování. V Plasích, kam jsme zajeli spolu s 8. B 24. října, jsme si prohlédli Centrum stavitelského dědictví, seznámili se s vývojem stavitelského umění a vyzkoušeli si různé interaktivní exponáty. Byl zde pro nás přichystán i workshop, kde si žáci vytvořili vlastní mozaiku. Obě akce byly velmi povedené a zajímavé.