Žáci 2. B ve Světě rizik

Výlet nebo exkurze, v každém případě skvělá zkušenost a srozumitelné poučení o možných rizicích, se kterými by se žáci mohli v životě setkat a ve svém věku bezpečně řešit.

Navštívili jsme „domeček“ s různými nástrahami, kde by nejen dítě mohlo zažít nebezpečí, kterému se dá správným chováním a úklidem předejít. Při povídání se záchranáři v “domečku NEMOCNICE“ si děti navzájem poslechly srdíčko, společně splnily kvíz o správném přivolání pomoci IZS a prohlédly si přístroje uvnitř záchranky. S lektory z hasičského sboru v „domečku HASIČI“ žáci odhalovali pomocí interaktivních simulátorů nebezpečí vzniku požáru a vysvětlili si správné chování při požáru samotném.  Největší práci měli v „domečku POLICIE“. Zahráli si na policisty a strážníky podle různých druhů pokrývky hlavy. Vyjmenovali druhy nebezpečí, se kterými by se mohli v životě setkat. Stali se „zločinci“, které paní policistky postupně vyfotily u metru jako pachatele a pak jim odebraly otisky prstů. Žáci skončili ve vězení, ze kterého byli propuštěni až po správném zodpovězení tří otázek týkajících se telefonních čísel IZS. Byla to zábava, při které se celé dopoledne učili, jak se zachovat, když se setkají s nějakou rizikovou situací.

Žáci 2. B a tř. učitelka M. Voláková