„NEHULÍME – KRESLÍME“

V pondělí 11. 10. 2021 se žáci 5. tříd zúčastnili zábavného vystoupení českého ilustrátora dětských knih Adolfa Dudka. Hodinový pořad se konal v Městské knihovně v Nové Roli. Jednalo se o veselý akční rychlokurz kreslení, kdy pan Dudek žáky přesvědčil, že téměř každý obrázek lze nakreslit pomocí základních geometrických tvarů, což všichni ovládají. Dozvěděli se, jaká pravidla platí při kresbě obličeje a postavy, kterou si spolu s ilustrátorem kromě krajiny a města vyzkoušeli nakreslit. Pan Adolf Dudek byl k žákům velice milý, vtipný, dokázal je motivovat k vlastní práci a své znalosti a postřehy předával s humorem. Vystoupení, které bylo zakončeno několika kreslenými hádankami, děti nesmírně pobavilo. Z ilustrátora čiší pozitivní nálada, a proto žáci odcházeli z besedy s nadšením.