Projekt v multimediální učebně

Dne 7. 10. 2021 se uskutečnila další výuková hodina v rámci projektu Multimediální a jazyková učebna. Cílem je ukázat spolupracujícím školám možnosti využití multimediální techniky v různých vyučovacích předmětech, seznámit je prakticky s různými webovými aplikacemi a jejich použitím. Dnes jsme se zaměřili na téma Vesmír. Nejdříve jsme si zopakovali základní informace a pojmy v rámci aplikace Quizizz. Quizizz je jednoduchý on-line editor, který umožňuje intuitivní vytvoření otázek ve webovém prostředí. Žáci se přihlašují pomocí kódu a zadáním jména (přezdívky). Na svých zařízeních vidí otázku a čtyři možné odpovědi, které jsou barevně podbarveny. V případě kliknutí na špatnou odpověď se zvýrazní správná. Žáci mají také možnost opravit si v závěru jednu nebo dvě své špatné odpovědi. Kvíz je vhodný jak na procvičení již probraného učiva, ale dá se použít i na představení nové látky, pokud se hraje v módu „Instructor“, kde se po každé otázce kvíz zastaví a učitel má možnost vlastního komentáře. Každou otázku tak vyučující spouští jednotlivě.
Jako druhou aktivitu si žáci vyzkoušeli video s vloženými otázkami ze stránek společnosti ISL Collective. Krátké video je přerušováno otázkou s možnými odpověďmi. Aktivita je velmi vhodná pro práci na interaktivní tabuli, kdy žáci mohou k tabuli přijít, vybrat si a kliknout na správnou odpověď.
Hodinu jsme si velmi užili a i když (vzhledem k hygienickým doporučením) neproběhla
prezenčně, myslíme si, že se žákům i vyučujícím líbila. Všichni se těšíme na další spolupráci.
PaeDr. Miluše Dušková, Bc. Jana Větrovcová