Loket a 9. B

Ve čtvrtek 3.2. 2022 proběhl výlet třidy 9.B na hrad Loket. Po první školní hodině, kterou jsme strávili ve škole, jsme nasedli na předem zajištěný minibus, který nás odvezl až k hradu Loket. Hned po vstupu na hrad za námi přišel pan průvodce, který nám vyprávěl spoustu zajímavých věcí. Například jsme se dozvěděli, že první části tohoto hradu se dostavěly již v 12. století! Potom jsme se šli podívat na výstavu do prvního patra hradu. Všichni jsme dostali pracovní listy, které jsme vyplnili na základě výkladu pana průvodce a naučných textů na výstavě. Následně jsme se byli podívat na repliky korunovačních klenotů a vyfotili jsme se u nich. Nakonec výstavy jsme zavítali do mučírny, kde jsme se dozvěděli o různých středověkých technikách mučení. Po prohlídce na nás čekala procházka po Lokti, během které jsme si koupili suvenýry a drobné občerstvení. Na závěr výletu jsme se navrátili do minibusu, ve kterém jsme si pouštěli typické české písně jako „Svaz českých bohémů“.

žák 9.B